TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT FİRMASI CUTESAFE TEKNOLOJİ AŞ

  • Posted by: cutesafetech

Cutesafe Technology

Cutesafe Teknoloji AŞ 2016 Eylül ayı itibariyle TÜBİTAK Marmara Teknokent Serbest Bölgesi’nde (TEKSEB) faaliyet gösterme lisansını alarak faaliyetlerine başlamıştır.
Cutesafe Teknoloji, AR-GE faaliyetlerinde  endüstriyel güvenlik standartları gereklerini karşılayan yüksek kalitede ürünler geliştirmek için çalışmaktadır

AR-GE MÜHENDİSLERİ

Cutesafe Teknoloji, farklı kurumlarda birçok projede birlikte yer  alan AR-GE mühendisleri ve yönetim kadrosundan oluşmaktadır. Eylül 2016’da faaliyete başlayan Cutesafe Teknoloji AŞ, görüntü işleme ve telemetri konularında AR-GE faaliyetleriyle ilgili  ilk protokolünü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile imzalamıştır.
Cutesafe Teknoloji AŞ ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Arasında İşbirliği Çerçeve Protokolü İmzalandı.

9 Aralık 2016 Cuma günü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve TÜBİTAK Marmara Teknokent Teknoloji Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Cutesafe Teknoloji AŞ arasında sanayi-üniversite iş birliğinin arttırılması amacıyla hazırlanan protokol, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim TAŞ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur YÜZGEÇ, Cutesafe Teknoloji AŞ Genel Müdürü Tuncay KAYA ve AR-GE Müdürü Ekberjan DERMAN tarafından imzalandı.
Bu çerçeve protokol ile Üniversite-Sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ile bilimsel görüş açısının üniversiteden sanayiye aktarılması ve aktarılan bu bilimsel çalışmaların katkısıyla karşılıklı uzun vadeli millî projelerin temellerinin atılması amaçlanmaktadır.
İmzaların atılmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim TAŞ ve Cutesafe Teknoloji AŞ  Genel Müdürü Tuncay KAYA bu protokolün hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek bu iş birliğinin hayırlara vesile olmasını dilediler.
Author: cutesafetech